Лакування поліграфічної продукції

Сьогодні основну масу друкованої продукції виготовляють із застосуванням лакування. Цей процес дозволяє вирішити два завдання – захист виробів від пилу, вологи, стирання (тягне за собою продовження терміну служби виробу і гарантує,що воно потрапить до споживача в максимально сохранном вигляді) і помітно облагороджує готову продукцію (за рахунок створення контрастів на поверхні виконує ще і декоративну функцію). Виходять сяючі глянцеві і глибокі матові поверхні. Сучасна цифрова поліграфія може виконати практично будь-який вид лакування.

     ВД-лакування. Водо-дисперсійний лак дозволяє захистити продукцію від зовнішнього впливу. Його наносять на весь відбиток. У зв’язку з підвищенням вимог до якості, його використання вважається просто необхідним. Більш детально читайте в статті «візитки, виготовлення».

     Лакування із використанням масляних лаків.Також орієнтовані на виконання захисних функцій. Їх наносять з останньої друкарської секції, тому немає необхідності виготовляти спеціальну лакову форму (сприяє здешевленню процесу). Однак у масляних лаків є свої недоліки. Після їх нанесення залишається запах (похідні нафтопродуктів).З часом вони жовтіють і забезпечують не дуже яскравий глянцевий ефект. Саме тому використовується не так часто.

     

УФ-лакування.

Це непогана альтернатива ламінуванню плівкою і до того ж, набагато дешевше обходиться. Цей лаковий шар не тільки виконує захисні функції, але і декоративну роль,надаючи високий рівень матовості або глянцю (створюється міцна, рівномірна і стійка до пошкоджень плівка). УФ-лакування використовують у більшості поліграфічної продукції – упаковки, престижні каталоги, брошури, буклети, календарі та ін Вважається одним з найефективніших способів додання продукції неповторного блиску і витонченості.Особливо добре виглядає матове лакування. Він часто застосовується для виготовлення обкладинок для книг, шкільних щоденників і зошитів, оскільки створюється приємне тактильне відчуття, що тягне за собою позитивне сприйняття виробу.

Related posts

Залиште коментар

Call Now Button
ukUK
ru_RURU ukUK