Шовкодрук або трафаретний друк

Шовкотрафаретний друк (шовкографія) - метод друку, при якому зображення виходить шляхом продавлювання фарби через спеціальне сито (трафарет). Трафарети робляться зі спеціальної тканини з дрібними осередками (раніше для цих цілей використовували натуральний шовк, зараз - тканина з синтетичного поліамідного волокна).Для створення трафарету тканина просочується спеціальним фоточутливим складом, який полімеризується при опроміненні світлом (так звана «засвітка»). Частинки полімеризованого складу забивають пори тканини, а не прореагував складу вимивається при подальшій промивці. Таким чином, виходить форма,пропускає фарбу тільки в потрібних («незасвічені») місцях. В якості формного матеріалу використовуються спеціальні тканинні або металеві сітки частотою 4-200 ниток / см і товщиною приблизно 24-90 мкм.
Товщина шару фарби, що наноситься в трафаретного друку, не може бути порівнянна з товщиною шару фарби при інших способах друку. Наприклад,при друку офсетним способом на крейдованому папері наноситься шар фарби від 1 до 2 мікрон. У трафаретного друку шар фарби коливається від 10-12 мікрон до 500 і більше при багаторазових нанесеннях. Дуже часто буває, що для насиченого кольору необхідно зробити кілька проходів одним кольором. Шелкотрафартеную друк можна навіть відчути пальцями.Що стосується різноманіття підкладок різної природи, ми можемо назвати список з тисяч найменувань матеріалів з пластика, скла, металу, які щодня з'являються на ринку і заради яких шовкографія кожен день виявляють винахідливість, щоб знайти фарбу, відповідну для друку.
Для кожної поверхні рекомендується використовувати відповідну фарбу, яка буде володіти всіма необхідними властивостями, для того, щоб фарба добре трималася на запечатуваної поверхні.
Що стосується форми запечатується, так вона також може бути різноманітною, - плоска, сферична, циліндрична, квадратна,конусоподібна, трапецевідная і так далі, практично на будь-якій формі, за наявності спеціального обладнання можна надрукувати зображення методом трафартеной друку. Можна перерахувати лише деякі предмети, які запечатуються за допомогою трафаретного друку: авторучки, склянки, тарілки, панелі приладів, шпалери, годинник, камінні полиці,лобові і задні стекла автомобілів, підноси, парасольки і безліч інших предметів. Нарешті, що стосується розмірів: визначити їх як "безмежні", напевно, було б перебільшенням, але теоретична межа трафаретного друку дуже високий. Досить взяти велику раму і натягнути на неї ситову тканину. Є шовкографія,які щодня друкують формати 9x4 м, а деякі і того більше.
Трафаретним способом можна виконувати кольорову растрову друк. Тут є одна особливість, яка полягає в тому, що кожне растрове кольороподілене зображення наноситься на сітку, яка має свій період, свою линиатуру. Крім турботи про виключення муару,характерного для періодичних автотипним растрів, з'являється також необхідність виключення можливості появи муару, пов'язаного з растром трафаретного сітки. В даний час є технології, спрямовані на забезпечення високої якості растрової трафаретного друку. Зокрема, хороші результати забезпечує частотно-модульоване растрування і растри з хаотичними структурами. Дуже популярні зараз растрові картинки на футболках, які друкуються в одну або кілька фарб.

Принцип нашої роботи - "Ми не просто поліграфія, ми компанія, яка допомагає реалізувати ваші цілі! Ми розуміємо ваші потреби, і готові йти вам на зустріч"